ПРАЦІВНИКАМ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ЗАВОДУ НАГОЛОСИЛИ НА ВИРОБНИЧИХ РИЗИКАХ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ
Виробничі ризики під час експлуатації машин, механізмів та виконання робіт підвищеної небезпеки – питання, над яким зосередилися під час семінару з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Фахівці Управління Держпраці у Хмельницькій області провели його для працівників Товариства з додатковою відповідальністю «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод».

Під час заходу фахівці Управління Держпраці, безпосередньо на робочих місцях, обговорили з учасниками семінару питання стосовно дотримання вимог безпеки під час виконання робіт та експлуатації посудин, що працюють під тиском. Звернули увагу на вимоги безпеки під час експлуатації інструментів та пристроїв, виконанні вантажно-розвантажувальних робіт, робіт на висоті, безпечної експлуатації електроустановок напругою до і вище 1000В, охорону праці на автомобільному транспорті тощо.
Головні державні інспектори зосередили увагу присутніх на обов’язковому оформлені нарядів-допусків. Наголосили на забороні допускати до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників без відповідних інструктажів, нарядів-допусків, засобів індивідуального захисту, впроваджені заходів щодо зменшення ризику виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та виконанні робіт.
Акцентували увагу учасників семінару на вимогах безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт, робіт на висоті, на автомобільному транспорті та безпечній експлуатації посудин, що працюють під тиском. Роз’яснили питання стосовно атестації робочих місць за умовами праці та на вимогах законодавства, яким передбачено види робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких роботодавець має отримати дозвіл.

За результатами роботи семінару прийнято такі рішення:
керівництву підприємства здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробничих об’єктах;
чітко визначити (розподілити) функції, обов’язки, відповідальність інженерно-технічних працівників та обслуговуючого персоналу щодо експлуатації, ремонту, обслуговування технологічного устаткування та обладнання з відображенням в посадових інструкціях, інструкціях з охорони праці, технологічних інструкціях;
розробити та впровадити комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативних вимог з питань охорони праці;
не допускати працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки без проходження інструктажів, спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці.